Zieleniec – ośrodek narciarski z uzdrowiskiem w tle

Zieleniec, to niezwykle urokliwy punkt na mapie południowej Polski. Jest to część miejscowości uzdrowiskowej, znajdującej się w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. W pobliżu granicy z Czechami, przepływa tędy także spokojna rzeczka, która jest okazją do spływów kajakowych i innych szaleństw w sezonie letnim. Nie da się jednak pominąć informacji o właściwościach zdrowotnych, jakie dają nam Duszniki-Zdrój.

Zieleniec, jest tą częścią kurortu, która stawia na aktywny wypoczynek, co dla wielu z nas jest dużym atutem. Szukając więc noclegów na ferie zimowe (Zieleniec – informacja turystyczna), dla nas, czy naszych dzieci, dobrze jest wziąć ten kierunek pod uwagę. Baza noclegowa, zapewnia pełen komfort i niezwykłą różnorodność. Ponadto, z każdym rokiem zauważalny jest rozwój, co pozwala przypuszczać, że z każdym sezonem ilość turystów będzie wzrastała. Noclegi to oferta 12 hoteli, które wyróżniają się na tle innych, przede wszystkim wyjątkową lokalizacją.

Krajobraz tego miejsca, zdeterminowany jest przez tereny górskie, a także lasy, co pozwala oddychać niezwykle świeżym powietrzem i cieszyć się malowniczymi pejzażami natury. Znajdujące się tu źródła wód mineralnych to dodatkowa korzyść, która zapewniamy sobie, jadąc do Zieleńca. Bez wątpienia jednak największą korzyścią jest sport. Możemy tu bowiem liczyć na 30 wyciągów narciarskich, ciekawe i różnorodne trasy zjazdowe oraz wsparcie profesjonalnych instruktorów.

Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość zapoznania się z zabytkami, a w Zieleńcu możemy podziwiać kościół św. Anny oraz schronisko PPTTK Orlica, które jest idealnym startem do zdobywania okolicznych Gór Olrickich (informacje – tutaj) i Bystrzyckich. Rezerwat przyrody Torfowisko pod Zieleńcem, umili nasz pobyt, pozwalając zbliżyć się do natury, która w tym miejscu jest niepowtarzalna. Znajdziemy tu bowiem gatunki roślinności rzadko spotykane w innych miejscach, w tym na przykład brzozę karłowatą, czy ciekawa gatunki ptaków.

Spędzając w Zieleńcu swój czas, nie zapominajmy o wyżywieniu, które znacząco wpływa na nasz poziom zadowolenia z urlopu. Warto zdecydować się na dobrą restaurację, serwującą przysmaki regionalne, co pozwoli nam zaznajomić się z tradycją panująca na tym terenie. To piękna osada, która oprócz tych wszystkich atrakcji, jest cudownym miejscem z niesamowitym klimatem, sprzyjającym wypoczynkowi. Będąc w okolicy nie czeka nas nuda, a oprócz tego do domu powrócimy zdrowsi.

Dodaj komentarz