Wydarzenia regionu – Niechorze

Są gusta i guściki, jedni wolą morze, inni narty. Jedni biorą urlopy w zimie, inni latem. Co człowiek to inne gusta i preferencje. Są jednak takie miejscowości turystyczne w naszym kraju, które zaspokoją gusta i potrzeby nawet najbardziej wybrednego turysty. Mowa tu między innymi o pięknej nadmorskiej miejscowości, położonej w województwie zachodniopomorskim, nad samym Bałtykiem – Niechorzu. Wieś ta nie jest wielka, zamieszkuje ją zaledwie tysiąc osób, chociaż porównując ją do innych morskich miejscowości – do najmniejszych nie należy. Jej fenomenem jest to, że turyści przybywają do niej regularnie już od XIX wieku, ponieważ wtedy zostało tutaj utworzone morskie kąpielisko – do dzisiaj cieszy się licznym zainteresowaniem ze strony rodzimych jak i zagranicznych podróżników. Posiada wiele atrakcji turystycznych, jest też organizowanych wiele wydarzeń kulturalnych, które stanowczo wzbogacają walory turystyczne tych okolic.

Niedaleko jest też do nieco większych miejscowości, w których liczyć możemy na nieco inne zabawy, gdyby Niechorze jakimś cudem nam się znudziło. Odpowiednią ilość miejsc do zakwaterowania gwarantuje dobrze rozbudowana baza noclegowa. Noclegi to od lat gwarancja i dobrej ceny, i świetnego standardu (opinie i ceny w Meteorze) – zdecydowanie miło się je wspomina i ponownie wybiera, jeżeli się tu wraca. Bo trudno nie wrócić, tyle się tu dzieje, że trudno wszystko zobaczyć, ze wszystkim zapoznać się i skorzystać z słońca i plaży tyle, ile rzeczywiście by się chciało podczas tradycyjnego dwutygodniowego urlopu!

Największym atutem tej miejscowości jest oczywiście – jak to zawsze bywa w przypadku nadmorskich miejscowości – rozległe, czyste i zadbane piaszczyste kąpielisko. To ono zagwarantuje świetny wypoczynek podczas najbardziej upalnych dni. Oprócz tego, koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego – w którym przekonamy się, jak ten fach wyglądał dawniej, jak wygląda i dzisiaj, do tego warto też wspomnieć, że muzeum to organizuje dość intrygujące lipcowe wydarzenie pod tytułem Święta Śledzia Bałtyckiego. Jest to wydarzenie cykliczne, organizowane co roku, na którym nigdy nie brakuje chętnych do jego celebrowania uczestników. Również organizowany jest tutaj Festiwal Kulinarny Zapomniane Smaki, również w lipcu – coś dla smakoszy, spragnionych dobrego smaku w ustach! Spora ilość ciekawych wydarzeń, o intrygujących nazwach, zapraszających do wzięcia w nich udziału, zabytki, takie jak latarnia morska, czy rybackie chaty, piękne szlaki dookoła tej miejscowości to nie jedyne atuty tej wsi, żeby jednak docenić ją w pełni, koniecznie trzeba wybrać się tutaj na urlop.

Dodaj komentarz