Wędrówki po Bielsku-Białej

W tej przepięknej i znanej w Polsce miejscowości znajduje się ciekawe wzgórze nazwane „Wzgórzem Trzy Lipki” [tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzy_Lipki]. Nazwa pochodzi od drzew, jakie tutaj dawniej posadzono. Są to mianowicie lipy. Wzgórze nie jest również zbyt wysokie, ponieważ jego wysokość wynosi niecałe 400 metrów n.p.m. Dokładnie jest to według różnych szacunków 386 metrów n.p.m. Na wzniesieniu znajdował się dawniej wielki krzyż, który upamiętniał walki, które toczyły się w roku 1645. Były to walki pomiędzy Polską a Szwecją. Wzgórze ma swoją historię, ale nie tylko ze względów historycznych jest ono atrakcyjne dla turystów. Warto tutaj przyjechać, ponieważ z tego miejsca jest naprawdę świetny widok na tutejszą okolicę.

 

Innym ciekawym miejscem na wędrówkę pieszą jest Dębowiec. Jest to niezbyt duży szczyt, którego wysokość wynosi 525 metrów n.p.m. Jest to popularne miejsce w tej miejscowości. Przychodzą tu rodziny mieszkające w Bielsku-Białej, ale także chętnie korzystają turyści, którzy w ten rejon przyjechali na urlop. Znajdując się na szczycie, możemy podziwiać świetny widok na tutejszą panoramę. Warto wspomnieć o tym, że znajduje się tu niewielkiej wielkości schronisko. Możemy tutaj coś zjeść i się napić. Jeśli tylko znajdujemy się w Bielsku-Białej, to powinniśmy odwiedzić te dwa wymienione powyżej miejsca. Są one naprawdę sporą atrakcją turystyczną, wartą do obejrzenia.

Bielsko-Biała to przyjemna miejscowość wypoczynkowa, właśnie dlatego koniecznie trzeba wcześniej zarezerwować sobie nocleg [np. tu: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bielsko-biala,0.html], aby później nie było niemiłej niespodzianki. To naprawdę spora oferta o wysokim standardzie i zainteresowanie tutejszymi noclegami jest ogromne. Pomimo tego, że baza noclegowa jest obszerna, to wielce prawdopodobne jest to, że braknie dla nas wolnych miejsc. Jeśli jednak dokonamy rezerwacji, to takiego problemu nie będzie.

Wiele osób uważa, że w miejscowości, jaką jest Bielsko-Biała, osoby lubiące aktywny wypoczynek nie będą miały co robić. W rzeczywistości jest jednak całkiem inaczej. Mamy tutaj masę ciekawych miejsc, gdzie aktywnie wypoczniemy sami bądź z całą rodziną. Jest to piękne miejsce w zimie i w lecie, dlatego niezależnie od pory roku jaką mamy, warto tu przyjechać. Wystarczy kilka dni wolnego, aby w miły sposób spędzić swój wolny czas. Czemu więc nie przyjechać właśnie tutaj?

Dodaj komentarz