Szczecińskie przyjemności wakacyjne

Nie każdy turysta przybywający do nadmorskiej miejscowości oczekuje atrakcji wyłącznie pod postacią morza i piasku na plaży. Nie każdy też turysta przyjeżdżający do Szczecina oczekuje atrakcji w postaci żeglugi po Odrze, Zalewie Szczecińskim oraz jeziorze Dąbie. W tej drugiej grupie wakacyjnych gości, bardzo często znajdują się osoby, które chcą to miasto po prostu zwiedzić – poznać jego znaczenie administracyjne, historyczne, a nawet gospodarcze, bardzo mało miejsca poświęcając leniwemu wypoczynkowi na plaży.

Decydując się na noclegi w Szczecinie trzeba być świadomym faktu, że trzy dni to zdecydowanie za mało, aby wszystko zobaczyć i przy okazji trochę wypocząć. Jeśli chcemy uczciwe podejść do tematu i poświęcić szczecińskim zabytkom odpowiednią ilość czasu, zaplanujmy nasz wypad na co najmniej pięć albo i więcej dni. W tym czasie będziemy mogli zobaczyć Stare Miasto z wałami Chrobrego i tarasami widokowymi, bazylikę św. Jakuba, Zamek Książąt Pomorskich oraz Basztę Siedmiu Płaszczy. Oprócz tego w Szczecinie koniecznie trzeba przejść pod Bramę Portową oraz Bramę Królewską, kościoły św. Jana Chrzciciela, św. Jana Ewangelisty oraz Pałace: Pod Głowami, Joński, Pod Globusem i Ziemstwa Pomorskiego.

Działają tu także ciekawe i interesujące muzea, które mogą stanowić dobrą rozrywkę nie tylko dla miłośników historii – w tym Muzeum Narodowe w Szczecinie. Dla miłośników spacerów w parkowej scenerii Szczecin ma natomiast kilka parków, z największym Parkiem Kasprowicza (i jeziorkiem Rusałką) oraz Parkiem Żeromskiego na czele.

Nocuj i baw się

Jest to miasto o charakterze historycznym i turystycznym, ale również administracyjnym i kulturowym, praktycznie przez cały rok odbywają się tu liczne imprezy i uroczystości. Już zaczynacie szukać promocyjnego noclegu w Szczecinie? Spokojnie, baza noclegowa przygotowana jest na przyjęcie tysięcy turystów, którzy zjeżdżają tu nie tylko w okresie wakacyjnym, aby wypocząć, ale również w inne miesiące roku – na premiery sztuk teatralnych, festiwale muzyczne, koncerty, imprezy kabaretowe, festiwale filmowe. Rzadziej odbywają się w mieście imprezy sportowe, co jednak nie oznacza, że miasto pod tym względem się wcale nie rozwija; działa tu kilka klubów, których mecze również przyciągają gości z innych miast. Część z nich postanawia wrócić także później, już nie tylko w celach typowo sportowych, ale właśnie turystycznych, decydując się na tu spędzenie urlopu.

Dodaj komentarz