Opole – miasto o wielu twarzach

„Polska Stolica Piosenki” czyli Opole jest odwiedzana przez wielu turystów z Polski oraz spoza granic kraju. Z czego wynika popularność tego miejsca? Okazuje się, że nie tylko z faktu, iż co roku odbywa się tam Festiwal Piosenki, ale również z tego, iż jest miastem, którego historia rozpoczęła się już w średniowieczu, a na jego terenie znajdują się liczne zabytki, które przykuwają uwagę każdej osoby interesującej się historią.

Co warto zobaczyć?

Rynek w Opolu – to miejsce, które musi odwiedzić każdy turysta. Niewiele osób wie, że urbanistyczny układ właściwie nie uległ zmianom od momentu, w którym nastąpiła lokacja miasta (tj. XIII w.). Wokół płyty powstały liczne kamienice, o pastelowych fasadach, które można podziwiać do dziś. Przy nim działa sporo kawiarenek oraz restauracji, w których można się posilić, jednocześnie chłonąc niepowtarzalny klimat.

Amfiteatr Opolski – to miejsce, w którym od 1963 roku organizowany jest popularny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Na scenie pojawiają się wówczas najważniejsi polscy artyści, w ciągu tych kilku dni mają miejsce także koncerty debiutantów oraz występy kabaretów. W 2011 roku został znacząco przebudowany, dzięki czemu stał się bardziej nowoczesny, a koncerty odbywające się na nim zyskały dodatkową oprawę.

Aleja Gwiazd – powstała w 2004 i jest umiejscowiona na Rynku. Jest to niezwykła atrakcja turystyczna, na alei znajdują się bowiem gwiazdy najważniejszych polskich artystów, którzy występowali na opolskim festiwalu (można podziwiać gwiazdy m. in. Maryli Rodowicz, Olgi Jackowskiej, czy Ewy Demarczyk). Nieopodal znajduje się także Kiosk Muzyczny, w którym puszczane są utwory polskich artystów.

Ogród Zoologiczny – to miejsce, które powinni odwiedzić rodzice z dziećmi, bowiem w opolskim ZOO można podziwiać między innymi kangury oraz hipopotamy karłowate. Jest wyjątkową atrakcją także za sprawą zagród, które bardzo przypominają naturalne warunki życia każdego z żyjących tam gatunków zwierząt.

Noclegi Opole (propozycje firmy Meteor) – Osoby planujące dłuższy pobyt, mogą zatrzymać się w miejscu, które z pewnością spełni ich oczekiwania, ponieważ na terenie miasta działają liczne hotele, hostele i pensjonaty. Baza noclegowa Opola jest bardzo zróżnicowana, a ceny noclegów zaczynają się nawet od 20 złotych.

Dodaj komentarz