Jedziemy na weekend do Żywca

Wolny weekend zapewne nieczęsto przytrafia się w naszych kalendarzach. Ale jeśli już się uda mieć te dwa dni wolnego, to trzeba je jak najlepiej wykorzystać. Warto wtedy zabrać swoją drugą połowę, paczkę przyjaciół, rodziców, dziadków lub… kogokolwiek i wybrać się na podbój południowej Polski. A mianowicie do Żywca. Wiele osób na pewno pomyślało teraz o złocistym alkoholowym trunku, z którego miasto jest słynne. Inni być może przywołali w pamięci słynną wodę mineralną pochodzącą z tych rejonów. Ale Żywiec to nie tylko piwo i woda – chociaż rzeczywiście te dwa czynniki mocno wpływają na turystyczną atrakcyjność miasta. Warto wiedzieć o tym mieście coś więcej i wykorzystać wolny weekend na przyjazd tutaj.

Żywiec jest małym miasteczkiem, raczej mało popularnym wśród miłośników podróży. Jednak my bardzo Was zachęcamy do przyjazdu w to miejsce. Pierwszym powodem, dla którego warto wybrać Żywiec jako destynację swojej podróży jest niesamowicie urokliwe położenie miasta. Leży ono bowiem w Kotlinie Żywieckiej, a dookoła otaczają go ze wszystkich stron góry oraz jezioro. Ponadto, miasto jest pełne urokliwych uliczek i miejsc, które warto odwiedzić. W dodatku, Żywiec posiada całkiem dużą bazę noclegową, której ceny zachęcają do odwiedzenia miasta (Meteor-Turystyka.pl). Za noclegi w Żywcu zapłacimy dużo mniej niż w sąsiednim Szczyrku czy Bielsku-Białej. Nasz portfel odczuje więc sporą różnicę – a to też ważny argument za tym, aby tu przyjechać.

No dobrze, jeśli już zdecydujecie się na odwiedzenie Żywca, to co warto tu zobaczyć? Spieszymy Wam z pomocą. W pierwszym dniu pobytu warto zabrać się za zwiedzanie miasta. Nie jest ono duże, więc na pewno uda się to zrobić pieszo, bez konieczności jazdy samochodem. Warto zacząć od malowniczej starówki. Następnym punktem wycieczki niech będzie Zamek Habsburgów i park go okalający. Jeśli sezon letni jest akurat w pełni, to w parku znajduje się darmowe mini zoo, do którego również warto zajrzeć (to wskazówka zwłaszcza dla podróżników z małymi dziećmi). Teraz czas na nieco aktywności fizycznej. Bowiem kolejne miejsce, do którego warto się udać to góra Grojec. U jej podnóży znajduje się amfiteatr. My zachęcamy jednak do urządzenia sobie spaceru pod górkę – nie jest on bardzo męczący, a na szczycie czekają piękne widoki. Po zjedzeniu obiadu i odpoczynku po spacerze, warto wybrać się do flagowego wręcz miejsca w Żywcu – Muzeum Browaru. Jest ono multimedialne i nawet dzieci będą zadowolone z wizyty w takim miejscu. Wstęp jest dość drogi, ale warto odwiedzić to miejsce – można poznać historię browarnictwa w Polsce, zobaczyć, na czym polega proces warzenia piwa oraz skosztować złocistego trunku. Kolejny dzień warto poświęcić na zwiedzanie okolicy – trzeba wtedy koniecznie odwiedzić Jezioro Żywieckie, Szczyrk albo Bielsko-Białą.

Jak widać, Żywiec oferuje nam szereg atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Jeżeli czeka więc nas wolny weekend, polecamy właśnie odwiedzenie Żywca. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na pewno będziecie zadowoleni.

Dodaj komentarz