Fabryka Trzciny

Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny to bardzo ciekawe miejsce, znajdujące się na warszawskiej Pradze. Fabryka Trzciny została otwarta przez Wojciecha Trzcińskiego w 2003 roku, dzięki temu dawne przedwojenne zabudowania odzyskały świetność sprzed lat.
Fabryka Trzciny to muzeum, miejsce koncertów i galeria w jednym. Aktywność artystyczna w centrum ma na celu ukazanie turystom i miłośnikom muzyki, architektury i malarstwa, że Fabryka to miejsce, gdzie znaleźć można wszystko.
W Fabryce Trzciny można zorganizować konferencje, szkolenia i wszelkiego rodzaju eventy.
W 2009 roku powstała filia, czyli Skwer Fabryki Trzciny na Krakowskim Przedmieściu.
W Filii w Centrum artystycznym odbywają się takie oto wystawy:

  • Festiwal Wszystkie Mazurski Świata
  • Warsztaty dla dzieci
  • Wystawa Wioli Stankiewicz
  • wystawy w Kawiarni Naukowej

Skwer Fabryki Trzciny poleca także pyszne przekąski i smakowitą kawę. W restauracji można wybrać się na obiad i kolację a w wolnej chwili odwiedzić Fabrykę Trzciny od środka.
Wojciech Trzciński dzięki otwarciu Fabryki trzciny zyskał wiele nagród i dobrych słów. Jest to jedno z atrakcyjniejszych miejsc, gdzie odbywają się nie tylko Warszawskie eventy.

Oto kilka miłych słów o Fabryce Trzciny:
„Nowy Jork jako punkt odniesienia dla Warszawy – to pomysł wcale nie taki wydumany. Myślę o Nowym Jorku kiedy oglądam Fabrykę Trzciny na Otwockiej. Fantastyczne miejsce, kiedyś nazwano by je domem kultury”
„Teatry, kina, galerie porozrzucane po całym mieście to już przeżytek. Przyszłość to kombinaty kultury – centra serwujące duchową strawę. (…) Jednym z nich jest Fabryka Trzciny, która okazała się spektakularnym sukcesem, z miejsca stając się jednym z najmodniejszych miejsc w kraju.”